Wiedeń z dziećmi- co warto zobaczyć? Informacje praktyczne

W Wiedniu po raz pierwszy byliśmy kilkanaście lat temu i choć na powrót do tego pięknego miasta przyszło nam trochę poczekać, to udało nam się to dwukrotnie, w roku 2022 oraz w 2024. Za pierwszym razem byliśmy w Wiedniu tylko dwa dni, za drugim już cztery i nie mamy żadnych wątpliwości, że zawitamy tam z dziećmi ponownie, bo to miasto bardzo przypadło nam do gustu. Doceniamy w nim nie tylko piękne muzea oraz zapierające dech zabytki, ale także wielokulturowość oraz pozytywną atmosferę. 

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Spis treści:


Jak dotrzeć do Wiednia?

Wiedeń z Polską jest naprawdę świetnie skomunikowany, a opcji dojazdu do austriackiej stolicy jest kilka:
* po pierwsze można do Wiednia wybrać się własnym autem. Z południa Polski do Wiednia dojedziemy w około 5 godzin. 
* można skorzystać z połączenia lotniczego. Do Wiednia latają tanie linie lotnicze ryanair, które swoje rejsy realizują z takich miast jak: Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. 
* można też skorzystać z połączeń autokarowych oferowanych np. przez Flixbus. 
* ostatnią opcją i może najmniej oczywistą jest pociąg. Takie połączenia realizowane są z Warszawy przez Kraków i mieliśmy okazję testować je na własnej skórze i naprawdę jest to opcja warta rozpatrzenia.

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Widok na Pałac Schönbrunn oraz Wiedeń z okolic Gloriety
Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Gdzie zatrzymać się w Wiedniu?

Wiedeń to popularne miasto, a więc baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. W Wiedniu są liczne hotele, hostele, a także kwatery prywatne. Noclegów można szukać przez booking lub airbnb, jeśli jednak do Wiednia jedziemy własnym autem warto zwrócić uwagę na to, czy dany obiekt oferuje parking. W Wiedniu bowiem obowiązuje tylko krótka, płatna strefa parkowania, co oznacza że na ulicy, w wyznaczonych oczywiście do tego miejscach, można auto zaparkować na maksymalnie dwie godziny. Przed zaparkowaniem trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, czy dane miejsca parkingowe nie są przypisane tylko dla mieszkańców. Jeśli hotel nie oferuje parkingu, a z własnego doświadczenia wiemy, że jest z tym duży problem, to wtedy najlepiej skorzystać z parkingów Park & Ride, które znajdują się na obrzeżach Wiednia. Ich plusem jest z pewnością to, że wszystkie parkingi P+R mieszczą się bezpośrednio przy stacji metra i są w naprawdę atrakcyjnych cenach. Opłata za dobę wynosi niecałe 4 euro. Co do wyboru miejsca noclegowego to naszym zdaniem najlepiej szukać noclegu w pobliżu stacji metra, bo zwiedzając Wiedeń będzie to z pewnością najczęściej używany środek transportu. My możemy z czystym sumieniem polecić Austria Trend Hotel Anatol (link do oferty tutaj). Znajduje się on blisko metra U3 (stacja Zieglergasse), niedaleko słynnej ulicy ze sklepami Mariahilfer Strasse. Hotel posiada swój parking, choć ten jest dodatkowo płatny. Pokoje są czyste i przestronne, a łóżka wygodne. W pobliżu hotelu znajduje się wiele punktów gastronomicznych oraz sklep spożywczy Billa. Lokalizacja hotelu sprzyja zwiedzaniu takich atrakcji jak: Pałac Schonbrunn, Muzeum Techniki oraz Dom Morza. W zasadzie można śmiało wyruszać z niego na odkrywanie Wiednia pieszo, co sami praktykowaliśmy. 

Wiedeń-z-dziećmi- co-warto-zobaczyć

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Fontanna w Parku Schönbrunn

Parkingi Park & Ride w Wiedniu

Oto lista kilkunastu parkingów Park and Ride w Wiedniu, warto pamiętać o tym, że są to parkingi całodobowe:
* Erdberg, przy linii metra U3
* Spittelau przy linii metra U4 i U6
* Hutteldorf przy linii metra U4
* Ottakring przy linii metra U3
* Aderklaaer Strasse przy linii metra U1
* Leopoldau przy linii metra U1
* Donaustadtbrucke przy linii metra U2
* Siebenhirten przy linii metra U6
* Perfektastrasse przy linii metra U6
* Muthgasse przy linii metra U4
* Neulaa Parkplatz przy linii metra U1
* Heiligenstadt przy linii metra U4

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Glorieta w Parku Schönbrunn
Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Jedna z rzeźb przepięknych fontann znajdujących się u bramy do zamku Hofburg

Jak poruszać się po Wiedniu?

Po Wiedniu zdecydowanie najlepiej poruszać się metrem oraz pieszo. W Wiedniu mamy 5 linii metra: U1, U2, U3, U4, U6. Wiedeńskie metro zaczyna kursować ok. godziny 5:00 i jeździ prawie do północy. 
Poruszanie się po Wiedniu metrem jest bardzo intuicyjne i łatwe. Na każdym przystanku metra znajduje się tablica informacyjna, która wyświetla nie tylko kierunek jazdy, ale także czas oczekiwania na kolejny pociąg. Po Wiedniu kursują również autobusy oraz tramwaje, ale my osobiście z tych środków transportu nie korzystaliśmy. Wszędzie gdzie chcieliśmy się dostać byliśmy w stanie dojechać metrem. 

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Bilety na komunikację w Wiedniu

Zaczniemy od tego, że zakupiony bilet, bez względu na to czy jest to bilet jednorazowy, czy też kilkudniowy, obowiązuje na wszystkie środki transportu publicznego, a więc można na nim poruszać się metrem, tramwajem oraz autobusem. W Wiedniu mamy do dyspozycji następujące bilety:
* bilet jednorazowy w cenie 2,40 euro (ulgowy dla dzieci 1,20 euro)
* bilet 24-godzinny w cenie 8 euro
* bilet 48-godzinny w cenie 14,10 euro 
* bilet 72-godzinny w cenie 17,10 euro
Dzieci do 6 roku życia wiedeński transport publiczny mają dostępny bezpłatnie. 
W Wiedniu można też zakupić Vienna City Card w opcji 7 dni, 24, 48 lub 72 godziny. Jest to specjalna karta, która powstała z myślą o turystach. Dzięki tej karcie zyskujemy nie tylko możliwość korzystania z transportu publicznego, ale otrzymujemy również zniżki do ponad 200 wiedeńskich atrakcji, między innymi do Muzeum Historii Naturalnej oraz zoo Schönbrunn. Dodatkowo na każdą taką kartę, jedno dziecko do 15 roku życia może z nami podróżować bezpłatnie. Koszt karty w 2024 roku kształtował się następująco:
* 24- godzinna 17 euro
* 48- godzinna 25 euro
* 72- godzinna 29 euro 
* 7-dniowy 35 euro
Więcej o Vienna City Card można poczytać tutaj.

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Co warto zobaczyć w Wiedniu z dzieckiem?

Wiedeń ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza miłośnikom muzeów, których w Wiedniu jest ponad 100. Najpopularniejsze z nich to: Albertina, Muzeum Sisi, Pałac Schönbrunn, Belweder, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Sztuki, Muzeum Techniki, czy Muzeum Leopoldów. W Wiedniu jest też sporo atrakcji dla dzieci i choć mając do dyspozycji tylko kilka dni nie da się ich wszystkich zobaczyć jest jednak kilka, które szczególnie polecamy.

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Przepiękny budynek Muzeum Historii Naturalnej
Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Glorieta

* Muzeum Historii Naturalnej (Naturhistorisches Museum Wien)

Dla naszego, małego miłośnika dinozaurów Muzeum Historii Naturalnej to był wręcz punkt obowiązkowy podczas zwiedzania miasta. To właśnie w tym muzeum znajduje się ruchoma figura allozaura, w oryginalnym rozmiarze, która zrobiła na nim olbrzymie wrażenie. Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu jest jednym z największych tego typu muzeów na świecie. Zawiera liczne zbiory przyrodnicze, geologiczne, antropologiczne, paleontologiczne oraz archeologiczne, a wszystko to mieści się w zachwycającym budynku pochodzącym z XIX wieku. Na zwiedzanie muzeum warto przeznaczyć minimum 4 godziny, a można tam spędzić nawet cały dzień. My zwiedzanie muzeum rozpoczęliśmy od I piętra, gdzie w poszczególnych salach zgromadzono liczne okazy fauny oraz flory pochodzące z całego świata, w tym okazy, które bezpowrotnie wyginęły. Na odwiedzających czekają tutaj liczne ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby oraz owady. Potem ruszyliśmy na półpiętro, które poświęcone jest geologii, antropologii oraz paleontologii i patrząc na to, że nasz młodszy nie chciał w ogóle wyjść z sali, gdzie znajdują się dinozaury, to dobrze zrobiliśmy rozpoczynając zwiedzanie od piętra pierwszego. 
Bilety wstępu: bilety do muzeum można kupić w kasie lub online. Ceny biletów w 2024 roku kształtowały się następująco: 18 euro osoba dorosła, dzieci i młodzież do lat 19 mają wstęp darmowy.
Godziny otwarcia: muzeum jest czynne codziennie prócz wtorku, od czwartku do poniedziałku w godzinach 9:00-18:30, w środy 9:00-21:00. 
Lokalizacja: Muzeum mieści się przy Maria-Theresien-Platz. Do muzeum można dojechać linią metra U2 (przystanek Museumsquartier) lub U3 (przystanek Volkstheater), a także tramwajami D, 1, 2, 71, 46, 49.

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Zachwycające wnętrze Muzeum Historii Naturalnej
Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Ruchoma figura allozaura
Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Olbrzymi szkielet walenia
Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

* Zoo Schönbrunn (Tiergarten Schönbrunn)

To jeszcze jedna atrakcja w Wiedniu, której nie można pominąć, a którą w świetny sposób można połączyć ze zwiedzaniem Pałacu Schönbrunn czy przypałacowych ogrodów. My na terenie Parku Schönbrunn spędziliśmy cały dzień, z czego 5 godzin przeznaczyliśmy na samo zoo. Zoo Schönbrunn powstało w 1752 roku, co czynie je najstarszym na świecie. Zajmuje 17 hektarów i można w nim zobaczyć zwierzęta żyjące na wszystkich kontynentach, a więc są: kangury, koale, pandy, niedźwiedź polarny, pingwiny, foki i lwy morskie, lwy, tygrysy, małpy, żyrafy, zebry, hipopotamy, nosorożce i wiele, wiele innych. Na terenie zoo żyją też gatunki zwierząt, które są szczególnie zagrożone wyginięciem. Dodatkową atrakcją jest także akwarium z żywą rafą koralową oraz terrarium. Jest też pomieszczenie, gdzie można zobaczyć jak z jaj wykuwają się pisklęta. Z myślą o odwiedzających na terenie zoo stworzono kilka restauracji oraz kawiarni, są też darmowe źródełka z wodą, co szczególnie doceniliśmy będąc tam w upalny, lipcowy dzień. Zoo jest naprawdę olbrzymie, ale zwiedza się je bez większych trudności, bardzo pomocny jest plan zoo, który znajduje się przy kasie, można też go pobrać na telefon. 
Bilety wstępu: bilety do zoo można kupić w kasach lub online na stronie zoo. Ceny biletów w 2024 roku kształtowały się następująco: 27 euro osoba dorosła, 15,50 euro dzieci i młodzież powyżej 6 roku życia, dzieci poniżej 6 lat mają wstęp darmowy.
Godziny otwarcia: muzeum jest czynne codziennie, a godziny otwarcia uzależnione są od sezonu. Otwarcie zawsze następuje o godzinie 9:00. Więcej można znaleźć bezpośrednio na stronie zoo (tutaj)
Lokalizacja: Zoo mieści się na terenie Parku pałacowego Schönbrunn. Można do niego dojechać: metrem U4 (przystanek Hietzing) oraz tramwajami 10, 52 oraz 60. 

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

* Prater

O wiedeńskim Praterze słyszał chyba każdy. To znajdujący się w centrum miasta park rozrywki, którego najbardziej rozpoznawalną atrakcją jest diabelskie koło, z którego roztacza się przepiękna panorama Wiednia. Wiedeńskie, diabelskie koło może poszczycić się długą historią, bo pojawiło się w przestrzeni miasta już w 1897 roku. Prócz diabelskiego koła na terenie Prateru mieszczą się liczne karuzele, rollercoastery, autka, czy domy strachów. Na Praterze odnajdą się nie tylko dzieci, ale także i dorośli, bo nie brakuje tam atrakcji, które wręcz mrożą krew w żyłach
Bilety wstępu: wstęp na teren Prateru jest bezpłatny, płatne są poszczególne atrakcje. Ceny są przeróżne i zaczynają się od 2,5 euro.
Godziny otwarcia: Prater jest czynny codziennie, od 11:00 do północy. 
Lokalizacja: Prater znajduje się w centrum Wiednia, w dzielnicy Leopoldstadt. Można tam dojechać metrem  U1 i U2, tramwajem 0 i 5, a także autobusem 80a (przystanek Praterstern).

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

* Dom Morza (Haus des Meeres)

To nic innego jak olbrzymie Oceanarium, gdzie można zobaczyć ryby słodko i słonowodne z całego świata. Znajduje się w budynku dawnej wieży przeciwlotniczej i zajmuje 5000 metrów kwadratowych powierzchni. Łącznie na odwiedzających czeka tutaj 11 pięter, więc jedna wizyta to zdecydowanie za mało, by móc to wszystko na spokojnie zobaczyć. A jakie atrakcje czekają w Domu Morza? Przede wszystkim na 11 piętrze mieści się genialny punkt widokowy na miasto oraz restauracja. Na pozostałych 10 piętrach znajdują się przeróżne akwaria oraz terrarium, jest też akwarium 360st z rekinami. Na Haus des Meeres warto przeznaczyć kilka godzin, a nawet cały dzień, z pewnością będzie to czas bardzo miło spędzony.  
Bilety wstępu: bilety do Oceanarium można kupić w kasach lub online. Ceny biletów w 2024 roku kształtowały się następująco: 21,90 euro osoba dorosła, 9,80 euro dzieci w wieku od 6 do 15 lat, 6,5 euro dzieci w wieku 3-6 lat, 
Godziny otwarcia: muzeum jest czynne codziennie w godzinach od 9:00 do 20:00
Lokalizacja: do Haus des Meeres  bez problemu dostaniemy się metrem U3 (przystanek Neubaugasse) a także autobusami13A, 14A, 57A (przystanek Haus des Meeres.

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

* Muzeum Techniki (Technisches Museum)

Jak sama nazwa muzeum wskazuje tematem przewodnim są eksponaty z dziedziny techniki oraz przemysłu. Muzeum zostało utworzone w 1908 roku i jest jednym z większych tego typu muzeów w Europie.  Podzielone zostało na kilka stref tematycznych, a więc można wyróżnić wystawę poświęconą lotnictwu, kolejnictwu, transportowi lądowemu oraz morskiemu, czy też przemysłowi ciężkiemu oraz wydobywczemu. Ze względu na mnogość eksponatów na muzeum warto przeznaczyć minimum 4 godziny, choć i cały dzień może być niewystarczający.
Bilety wstępu: bilety do Muzeum Techniki można kupić w kasach lub online. Ceny biletów w 2024 roku kształtowały się następująco: 16 euro osoba dorosła, dzieci i młodzież do lat 19 mają wstęp darmowy
Godziny otwarcia: muzeum jest czynne codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00, w sobotę oraz niedzielę od 10:00 do 18:00.
Lokalizacja: Muzeum Techniki znajduje się przy ulicy Mariahilfer Strasse 212. W okolice muzeum można dostać się metrem U3 (przystanek Johnstrasse) lub U4 (przystanek Schönbrunn), skąd będzie nas czekał około 10 minutowy spacer.

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
Hofburg
Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Inne atrakcje Wiednia

Tak jak już wspominaliśmy wyżej, Wiedeń ma do zaoferowania bardzo dużo i choć nastawiliśmy się przede wszystkim na atrakcje dla dzieci nie zabrakło też wiedeńskich klasyków:

* Pałac Schönbrunn

To bez wątpienia jedna z największych wiedeńskich perełek, której nie można pominąć. Ze względu na swoje historyczne znaczenie oraz przepiękny park, Schönbrunn został wpisany na listę UNESCO. W Pałacu znajduje się 1441 pomieszczeń, z czego 45 zostało udostępnionych zwiedzającym. My niestety ze względu na krótki pobyt w Wiedniu Pałac Schönbrunn podziwialiśmy jedynie z zewnątrz, a  czas którym dysponowaliśmy poświęciliśmy na przypałacowy park. Wejście do Parku (Ogrodów) jest bezpłatne, a spacer zadbanymi alejkami, gdzie na każdym kroku można podziwiać piękne kompozycje kwiatowe oraz rzeźby, to sama przyjemność. Dla nas był to też sposób na to, by nieco odpocząć od wiedeńskich upałów, które w trakcie naszego pobytu sięgały 38 stopni. W Parku zdecydowanie warto podejść aż do Gloriety, skąd roztaczają się przepiękne widoki nie tylko na Pałac i Park, ale także na Wiedeń. 
Bilety wstępu: Ogrody pałacowe są bezpłatne, płatne jest zwiedzanie Pałacu. Opcji biletowych jest kilka i najlepiej zapoznać się z nimi bezpośrednio na stronie Pałacu (tutaj)
Godziny otwarcia: Park jest czynne codziennie, w godzinach od 6:30 do 20:00, Pałac można zwiedzać również codziennie w godzinach od 9:00-17:30. 
Lokalizacja: do Pałacu Schönbrunn dostaniemy się metrem U4 (przystanek Schönbrunn) oraz tramwajami 10 oraz 60 (przystanek Schloss Schönbrunn). 

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

* Donauinsel

To wyspa na Dunaju znajdująca się w dzielnicy Donaustadt. Jest to ulubiony teren rekreacyjny mieszkańców Wiednia. Z olbrzymią przyjemnością zaglądają tutaj również turyści, których przyciągają w to miejsce liczne bary, restauracje oraz kawiarnie. Donauinsel sprzyja także aktywnemu spędzaniu czasu, a więc można pojedzie tam na rolkach, rowerze, popływać kajakiem, a nawet popływać w rzece. Nad Dunajem stworzono plażę, która w słoneczne dni cieszy się dużą popularnością.
Lokalizacja: Donauinsel znajduje się w dzielnicy Donaustadt. Można tutaj dojechać metrem U1 (przystanek Donauinsel). 

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

* Kadera św. Szczepana

To najważniejszy i jeden z najstarszych sakralnych obiektów w Austrii. Duma Wiedeńczyków i symbol miasta. Wiele osób właśnie pod Katedrą rozpoczyna swoje zwiedzanie austriackiej stolicy. Wewnątrz katedry można podziwiać liczne dzieła zarówno sztuki gotyckiej jak i barokowej, takie jak gotycki Ołtarz z Wiener Neustadt. 
Bilety wstępu: do Katedry można wejść bezpłatnie, ale nie wszystkie miejsca są wówczas dostępne. Jeśli chcielibyśmy zobaczyć katakumby, zwiedzić północą oraz południową wieżę oraz mieć audio przewodnik, to wtedy najlepiej zakupić bilet kompleksowy. W 2024 roku ceny takiego biletu kształtowały się następująco: 25 euro osoba dorosła, 7 euro dziecko w wieku od 6 do 14 lat. 
Godziny otwarcia: Katedra jest czynna codziennie, od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00, w niedzielę od 7:00-22:00. 
Lokalizacja: Katedra znajduje się na Stephansplatz. Można tutaj dojechać metrem U1 oraz U3 (przystanek Stephansplatz).

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni

Wiedeń z dziećmi w dwa dni
 

* Ratusz

Wiedeński ratusz został zbudowany w stylu neogotyckim w II połowie XIX wieku. Jest zachwycający zarówno z zewnątrz jak i w środku. Przed ratuszem znajduje się olbrzymi plac Rathausplatz, który jest często miejscem przeróżnych imprez. Latem odbywa się tam Festiwal Filmowy, a zimą jeden z najpiękniejszych jarmarków Bożonarodzeniowych.
Bilety wstępu: ratusz można zwiedzić bezpłatnie z przewodnikiem. Takie wycieczki organizowane są w poniedziałki, środy oraz piątki o godzinie 13:00. Trzeba jednak wcześniej odebrać bezpłatne wejściówki, jest ich tylko 50 i wydawane są od godziny 8:00 do 10:00. Wycieczka odbywa się w języku niemieckim. 
Lokalizacja: w okolice ratusza można dojechać metrem U2 oraz U4 (przystanek Schottenring).

Wieden-z-dziecmi-co-warto -zobaczyc

* Belweder

Belweder to przepiękny, zbudowany w stylu barokowym, zespół pałacowo-parkowy, który składa się z dwóch budynków Dolnego oraz Górnego Belwederu, a pomiędzy nimi znajduje się wspaniały i rozległy ogród w stylu francuskim z fontannami i alejkami. Belweder został zbudowany na początku XVIII wieku dla księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Dolny Belweder służył mu jako rezydencja, zaś Górny Belweder pełnił funkcję reprezentacyjną, odbywały się tam bale i bankiety. W drugiej połowie XVIII wieku został on kupiony przez cesarzową Marię Teresę, która przeniosła tutaj kolekcję obrazów należących do rodziny królewskiej. Od zakończenia I wojny światowej budynki Belwederu pełnią funkcję muzeów. Zgromadzono w nich największe dzieła austriackiej sztuki od średniowiecza po współczesność, a największym skarbem jest kolekcja 24 dzieł Gustava Klimta z jego najsłynniejszym obrazem POCAŁUNEK, które znajdują się w Górnym Belwederze.
Bilety wstępu: wstęp do pałacowych wnętrzy jest płatny, a bilety najlepiej kupić online. Ceny biletów są różne, wszystko zależy od tego ile budynków zamierzamy odwiedzić, jeśli jedynie Górny Belweder to ceny w 2024 roku kształtowały się następująco: 18,60EUR osoba dorosła, dzieci do 19 roku życia mają wstęp darmowy. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.
Godziny otwarcia: Górny i Dolny Belweder są otwarte codziennie od 10:00 do 18:00
Lokalizacja: w okolice Belewederu można dostać się metrem U1 (najbliższy przystanek Südtiroler Platz), można też dojechać tam tramwajem (przystanek Schloss Belvedere).

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

* Hochstrahlbrunnen (Kolorowa Fontanna)

Ta piękna, wiedeńska fontanna znajduje się na Schwarzenbergplatz. Została oddana do użytku w 1873 roku. To idealne miejsce na odpoczynek, można tam usiąść w cieniu drzew. W nocy fontanna jest podświetlana, na zmieniające się kolory, stąd potocznie nazywana jest Kolorową Fontanną. 

Wiedeń_na_weekend_co_zobaczyć

Na naszym blogu nie ma reklam, nie chcemy by przeszkadzały one w odbiorze naszych treści, jeśli jednak uważasz nasz wpis za interesujący i doceniasz naszą pracę będzie nam miło jeśli zaprosisz nas na kawę 💓

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziękujemy ! Rodzinnie Dookoła Świata !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger