Jałowiec z Przełęczy Kolędówki- Beskid Makowski z dziećmi

Jałowiec z Przełęczy Kolędówki- Beskid Makowski z dziećmi

Po kilku dniach, które spędziliśmy na szlakach Beskidu Wyspowego przyszła pora na małą zmianę. Postanowiliśmy wybrać się na Jałowiec, który według niektórych źródeł znajduje się w Beskidzie Żywieckim, a według regionalizacji opracowanej przez Jerzego Kondrackiego w Beskidzie Makowskim. Bez względu na to, do którego pasma górskiego zaliczany jest ten szczyt u celu czekała na nas gorąca herbata oraz przepiękne widoki i to było dla nas najważniejsze. 

Kostrza od strony wsi Rupniów- Korona Beskidu Wyspowego

Kostrza od strony wsi Rupniów- Korona Beskidu Wyspowego

Wybierając się na Kostrzę nie do końca byliśmy pewni czego możemy się spodziewać. O szczycie tym nie wiedzieliśmy zbyt wiele, prócz tego, że zalicza się on do Korony Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy. Poszliśmy więc tam bez zbyt wygórowanych oczekiwań i ku naszemu zaskoczeniu miejsce bardzo przypadło nam do gustu, a to wszystko za sprawą pięknych widoków, które wcale nie były takie oczywiste.

Widoki z Kostrzy
Śnieżnica z Przełęczy Gruszowiec- Korona Beskidu Wyspowego

Śnieżnica z Przełęczy Gruszowiec- Korona Beskidu Wyspowego

Kontynuując naszą przygodę z Koroną Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy wybraliśmy się na nasz trzeci, koronny szczyt- Śnieżnicę. Na Śnieżnicy mieliśmy już okazję być i to dwukrotnie, bo to właśnie z tego szczytu odbywał się nasz niezapomniany lot paralotnią (o locie paralotnią nad Beskidem Wyspowym można poczytać tutaj). Biorąc pod uwagę te jakże miłe wspomnienia powrót na Śnieżnicę był dla nas olbrzymią przyjemnością. 

Widoki z polanki znajdującej się poniżej szczytu Śnieżnicy
Szczebel z Przełęczy Glisne- Korona Beskidu Wyspowego

Szczebel z Przełęczy Glisne- Korona Beskidu Wyspowego

Szczebel to był drugi szczyt, na który wybraliśmy się w ramach Korony Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy. Jest on bardzo dobrze znany paralotniarzom, którzy ze znajdującego się nieopodal szczytu punktu widokowego wzbijają się w powietrze. My na Szczeblu byliśmy po raz pierwszy i musimy przyznać, że miejsce to miło nas zaskoczyło i z pewnością jeszcze nie raz tam zawitamy.

Widoki ze Szczebla
Łopień z Przełęczy Rydza Śmigłego- Korona Beskidu Wyspowego

Łopień z Przełęczy Rydza Śmigłego- Korona Beskidu Wyspowego

Nowy Rok, a wraz z nim początek nowego wyzwania, czyli pierwszy szczyt z Korony Beskidu Wyspowego- Beskidzie Wyspy. Zdecydowaliśmy się wejść na Łopień, który mieliśmy okazję już poznać w letniej scenerii. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz na Łopień wyruszyliśmy z Przełęczy Rydza- Śmigłego. Jest to najkrótszy i najłatwiejszy szlak prowadzący na szczyt, a więc najdogodniejszy dla naszego niespełna 3-latka, który szczyty koronne Beskidu Wyspowego będzie zdobywać na własnych nóżkach. 

Na pierwszym planie Ćwilin oraz Śnieżnica, widoki z Widnego Zrąbka
Korona Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy z dziećmi

Korona Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy z dziećmi

W sierpniu 2019 roku zakończyliśmy zdobywanie Korony Beskidów Polskich, w czerwcu 2020 roku stanęliśmy na ostatnim, 28 szczycie z Korony Gór Polski, przyszła więc pora na nowe wyzwanie, którym jest Korona Beskidu Wyspowego- Beskidzkie Wyspy. Będzie to dla nas nie lada gratka, z dwóch powodów, po pierwsze zamierzmy zdobyć Koronę we czwórkę, co oznacza, że nasz prawie 3-latek na wszystkie szczyty wejdzie na własnych nóżkach, a po drugie Beskid Wyspowy był pierwszym górskim pasmem, w który wyruszyliśmy we czwórkę, więc darzymy go szczególnym sentymentem. 

Copyright © RODZINNIE DOOKOŁA ŚWIATA , Blogger